Na co dívat při koupi a jak se rozhodnout pro ten správný

Cena

Často nejhlavnějším faktorem rozhodující finální koupi je samotná cena matrace. Přestože je cena obecným indikátorem kvality, často tomu tak nemusí být. Na trhu se totiž nachází široký sortiment matrací od různých výrobců, kde materiály které výrobci vydávají za kvalitní, mohou být nakoupené za velmi levný peníz ze zahraničí. Při koupi matrace si je třeba uvědomit, že taková koupě je dlouholetá investice do vašeho nejlepšího čtyřnohého přítele, na kterém budete trávit třetinu svého života. Taková jednorázová koupě by tedy měla být pořádnou.

TIP: Na trhu se nacházejí také tzv. „Budget (rozpočtové) matrace“ které jsou velmi přijatelné vašim peněženkám a poskytnou pohodlný spánek. Mohou být v cenovém rozmezí od 50 – 100+ € a přestože nenabízejí pokročilé technologie zón nebo nastavitelnost, mohou vám poskytnout příjemnější spánek oproti matrace který jste si za ta léta vyležali, a to aniž by vám extrémně odkrojily z vašeho rodinného rozpočtu. Při takové koupi je třeba zohlednit zejména recenze spotřebitele.

Tvrdost

Tvrdost matrace je velmi důležitá. Skvělé kombinování tvrdosti a kvalitních materiálů vám může dodat spánek, jaký jste ještě nezažili, je ovšem důležité vědět důvody proč byste si měli zakoupit matraci určité tvrdosti.

úrovně tvrdosti

  • Tvrdost 1 – nejměkčí matrace, vyrobené z různých druhů pěn
  • Tvrdost 2 – měkké až středně měkké matrace vyrobené ze široké škály materiálů, podporují tělo a páteř udržujíc si svou měkkost
  • Tvrdost 3 – středně tvrdé až tvrdé matrace vyrobené zejména z materiálů vyšší tuhosti, jako je například kokosová deska a i.
  • Tvrdost 4 – extra tvrdé matrace pro lidi s vyšší váhou (nad 130 kg) využívají speciální PUR pěnu a často i kokosovou desku
https://www.kvalitni-matrace.eu/produkty/akce-1-1-zdarma/

1 Comment

    Napište komentář