Test TOP 7 nejlepších matrací 2020

Matrace je podložka určena na podporu těla podél celé jeho délky během spánku. Používá se buď jako postel, nebo obvykle jako podpora na ložní konstrukci, tedy jako součást postele. Matrace se skládají z potahů, které mohou být zašité, nebo jiným způsobem uzavřeny. Jejich vnitřek se skládá z různého materiálu, v minulosti zejména z jednoduchých přírodních materiálů jako je sláma, bavlna nebo z nových syntetických materiálů jako jsou různé pěny, gumovité materiály, či ze sestavy pružin. Dnešní matrace jsou často vyrobeny z několika vrstev různých materiálů, které se díky jejich vlastnostem navzájem doplňují.

Jak funguje?

Matrac je obvykle položen na vrch postelní konstrukci, ta ho zespodu podpírá. Na základě fyzikálních jevů akce a reakce je postel schopna udržovat tělo člověka, nakolik tlačí stejnou silou vůči síle, kterou lidské tělo vyvíjí při ležení. Matrace v tomto případě hraje velmi důležitou roli, a to takovou, že zpevňuje ale i zároveň změkčuje prostor pod člověkem.

Jeho pevnost umožňuje páteři opřít se o dostatečně pevnou oporu, která páteř vyrovná, zatímco díky měkkosti rameno není vtlačené dovnitř těla a umožňuje svalům uvolnit se. Příliš měkká matrace způsobuje to, že zádové svaly jsou během spánku neustále zapojeny, protože se snaží páteř vyrovnat v reakci na měkkost povrchu.

Jsme rádi, že v nezávislém testu se naše matrace Memory Comfort 1+1 objevila na 1. místě

https://www.kvalitni-matrace.eu/produkty/product/zdravotni-matrace-memory-comfort/

1 Comment

    Napište komentář